English Kontrast

Aktualności

Katedra Prawa Cywilnego, Gospodarczego i Prywatnego Międzynarodowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wraz ze Stowarzyszeniem Rzeczników Konsumentów zaprasza na organizowaną w dniach 9-10 czerwca 2022 r. w Krakowie (w wersji hybrydowej) IX Międzynarodową Konsumencką Konferencję Naukową pt. „Prawa konsumenta wczoraj, dziś i jutro. 60 lat praw konsumenta”.

Konferencja ma stanowić forum wymiany poglądów przedstawicieli środowiska akademickiego (zarówno krajowego, jak i międzynarodowego) oraz praktyki na tematy związane z ochroną konsumentów. W związku z powyższym, obrady podzielono na sesje naukowe (w każdym z dwóch dni konferencji) oraz panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli środowisk naukowych, biznesu i „regulatorów” rynku. Ponadto w pierwszym dniu konferencji, po zakończeniu obrad plenarnych, przewidziano tzw. panel młodych naukowców podczas którego zostaną wygłoszone uprzednio zaakceptowane wystąpienia młodszych pracowników naukowych, doktorantów i studentów.

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości związanych z uczestnictwem, uprzejmie prosimy o kontakt email: konferencja.konsumencka2022@uek.krakow.pl).

________________________________________________________________________________

UWAGA! Termin zgłaszania referatów został przedłużony do dnia 10.11.2021 r. oraz termin do zgłoszenia uczestnictwa w konferencji do dnia 15.11.2021 r.

Katedra Prawa Cywilnego, Gospodarczego i Prywatnego Międzynarodowego zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przedstawicieli wolnych zawodów”, która odbędzie się w dniu 19 listopada 2021 r., w godz. 9.30 – 16.30, w formie zdalnej na platformie ZOOM. Link do wydarzenia zostanie presłany drogą mailową.

Głównym celem naukowym Konferencji jest wymiana doświadczeń i poglądów, a także analiza regulacji prawnych oraz przegląd orzecznictwa dotyczącego problematyki ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przedstawicieli wolnych zawodów, jak również dyskusji dotyczącej tej problematyki, zwłaszcza w odniesieniu co do zagadnienia obligatoryjności ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przedstawicieli określonych wolnych zawodów.

W ramach Konferencji planowane jest zorganizowanie sesji plenarnej obejmującej panel cywilistyczny dotyczący ogólnej problematyki z zakresu odpowiedzialności cywilnej oraz panel ubezpieczeniowy dotyczący ogólnie problematyki ubezpieczeń, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, oraz kilku sesji panelowych obejmujących zagadnienia szczegółowe dotyczące kwestii ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przedstawicieli poszczególnych grup wolnych zawodów, stanowiących zawody w pewien sposób „pokrewne” – a mianowicie panel zawodów medycznych, panel zawodów prawniczych, panel zawodów ekonomiczno-finansowych i panel obejmujący inne wolne zawody.

Więcej informacji znajda Państwo na stronie konferencji.

Kontakt e-mail: konferencja.ubezpieczeniowa@uek.krakow.pl

________________________________________________________________________________

W dniach 22 i 23 lipca 2021 r., o godz. 15.00 (UTC/GMT +2), odbędzie się w formie zdalnej na platformie ZOOM (ID: 87016321207 – Passcode: 134575) Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Nowe formy ochrony praw (ADR, ODR, mediacja, pozwy zbiorowe)”. Konferencja jest organizowana w ramach Studiów Postdoktoranckich „Nowe Technologie a Prawo”. Wydarzenie jest współorganizowane wraz z MICHR – Mediterranea International Centre for Human Rights Research, działającym przy Uniwersytecie Śródziemnomorskim w Reggio Calabria (Włochy) oraz  REDHT – Rede de Pesqulsa Dlrellos Humanos e Transnaclonalldade (Brazylia) i Uniwersytetem per Stranieri „Dante Alighieri” (Włochy).

Szczegółowy program można znaleźć tutaj.

________________________________________________________________________________

W dniach 17-18 czerwca 2021 r. odbędzie się w Krakowie V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD KATEDR PRAWA PRYWATNEGO MIĘDZYNARODOWEGO: MIĘDZYNARODOWY OBRÓT CYWILNY I HANDLOWY.

Zjazd organizowany jest przez Katedrę Prawa Prywatnego Międzynarodowego  i   Zakład Postępowania Cywilnego  Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Katedrę Prawa Cywilnego, Gospodarczego i Prywatnego Międzynarodowego   Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej dostępnej pod adresem: ppm2021.confer.uj.edu.pl

________________________________________________________________________________

W dniu 20.03.2021 r. odbędzie się w formie zdalnej (za pośrednictwem platformy Zoom: Meeting ID: 822 6191 6054, Passcode: 015608) międzynarodowa konferencja pt. „Le scelte di fine vita„, która jest organizowana w ramach studiów postdoktorskich na kierunku „Nowe technologie a prawo”, orgaznizowanych przez Uniwersytet Śródziemnomorski Reggio Calabria (Włochy) oraz przez Katedrę Prawa Cywilnego, Gospodarczego i Prywatnego Międzynarodowego UEK.

Dyrektorzy konferencji: prof. Dr Angelo Vlgllanlsl Ferraro (Włochy), prof. dr hab. Bogusława Gnela (Polska) oraz prof. Dr Luciana Abolm Machado (Brazylia).

________________________________________________________________________________

W dniu 27.02.2021 r., w formie zdalnej (za pośrednictwem platformy Zoom: Meeting ID: 84390331490 Passcode: 614052) obędzie się  międzynarodowa konferencja naukowa  pt. „Statuto normativo dell’embrione e sperimentazione scientifica”, która jest realizowana w ramach studiów postdoktorskich na kierunku „Nowe technologie a prawo”, orgaznizowanych przez Uniwersytet Śródziemnomorski Reggio Calabria (Włochy) oraz przez Katedrę Prawa Cywilnego, Gospodarczego i Prywatnego Międzynarodowego.

Dyrektorzy konferencji: prof. Dr Angelo Vlgllanlsl Ferraro (Włochy), prof. dr hab. Bogusława Gnela (Polska) oraz prof. Dr Luciana Abolm Machado (Brazylia).

________________________________________________________________________________

W dniu 1 grudnia 2020 r. o godzinie 16:00 czasu polskiego, odbędzie się w formie zdalnej (ZOOM. ID: 886 4290 6487, PASSCODE: 499194) międzynarodowa konferencja naukowa pt. „La properieta privata e un diritto fundamentale dell’uomo?”. Konferencja jest organizowana przez Katedrę Prawa Cywilnego, Gospodarczego i Prywatnego Międzynarodowego (UEK) oraz Śródziemnomorskie Centrum Praw Człowieka (MIHR) w ramach międzynarodowego postdoktorskiego programu „Nowe technologie i prawo”.

Koordynatorem projektu jest Prof. dr Angelo Viglianisi Ferraro (Włochy) z partnerskiego Uniwersytety w Reggio Calabria. Członkiem rady naukowej programu z ramienia naszego Uniwersytetu jest Prof. dr hab. Bogusława Gnela.

________________________________________________________________________________

W dniach 7–8 grudnia 2020 r. w formie zdalnej odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pt. „20 lat Karty nicejskiej a dialog między Europą a Ameryką Łacińską na temat praw człowieka”.

Organizatorem konferencji jest Katedra Prawa Cywilnego, Gospodarczego i Prywatnego Międzynarodowego – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie we współpracy z Mediterranea International Center for Human Rights Research (MICHR), REDHT – Rede de Pesquisa Direitos Humanos e Transnacionalidade (Brazylia), Programa de Pós-Graduação em Direito – Universidade de Caxias de Sul (Brazylia), Wydziałem Prawa – Universidad Central de Ecuador (Ekwador) i Wydziałem Prawa – Universidad Siglo (Argentyna).

W wydarzenie weźmie udział 40 prelegentów z 23 krajów całego świata. Serdecznie zapraszamy!

Link do wydarzenia :

MEET.GOOGLE.COM/TJM-NWQU-JFU (7 grudnia)

MEET.GOOGLE.COM/KIJ-ZRRW-SRK (8 grudnia)

________________________________________________________________________________

Katedra Prawa Cywilnego, Gospodarczego i Prywatnego Międzynarodowego zaprasza do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Reklamacje, mediacje i inne postępowania w sprawach konsumenckich” (Complaints, mediations and other proceedings in consumer matters), która odbędzie się w dniach 27-28 października 2020 r. – w formie hybrydowej.

Konferencja jest zorganizowana w ten sposób, iż wszystkie panele naukowe są panelami online. Natomiast panele dyskusyjne są częściowo panelami online oraz częściowo transmitowane online z sali konferencyjnej w Hotelu Wyspiański w Krakowie. Transmisja online będzie się odbywać za pomocą aplikacji Zoom. Zgłoszenia do biernego udziału w konferencji prosimy kierować na adres: konsument2020@uek.krakow.pl

Linki z instrukcją, jak się połączyć zostaną do Państwa przesłane e-mailem na kilka dni przed terminem rozpoczęcia konferencji.

Jednocześnie prosimy o zainstalowanie aplikacji Zoom na komputerze, przez który zamierzają się Państwo połączyć.

Z uwagi na dynamiczną sytuację epidemiologiczną Organizatorzy zastrzegają, że możliwe są modyfikacje programu konferencji niezależne od nas. Gdyby jakiekolwiek zmiany nastąpiły, zostaną Państwo niezwłocznie poinformowani.

Końcowo, pragniemy podkreślić, że jesteśmy zaszczyceni Państwa udziałem w tym precedensowym wydarzeniu w ramach cyklicznych spotkań dotyczących prawa konsumenckiego.

On-line_Program_Konferencji_Kraków_październik_2020_MŁODZI NAUKOWCY

On-line_Program_Konferencji_Kraków_październik_2020

________________________________________________________________________________

Z powodu pandemii Covid-19 od dnia 12 marca 2020 r. zawieszone zostały zajęcia w bezpośrednim kontakcie ze studentami z jednoczesnym przejściem na zdalną formę kształcenia i zdalne konsultacje. Więcej informacji nt. formy zajęć i sposobu zaliczenia przedmiotu – zob. e-wizytówka prowadzących dany przedmiot.

W imieniu współorganizatora – Katedry Prawa Cywilnego, Gospopdarczego i Prywatnego Międzynarodowego UEK serdecznie zapraszam na Kurs Szkoleniowy o charakterze międzynarodowym pt. „Prawne i ekonomiczne aspekty sztucznej inteligencji w nowym tysiącleciu”.

Kurs szkoleniowy prowadzony jest w trybie online, a udział w nim jest całkowicie bezpłatny; kurs trwa 30 godzin (6 spotkań).

Do inicjatywy zgłosiło się już ponad 500 słuchaczy z różnych stron świata. Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy MS Teams (szczegóły na portalu facebook)

Spotkania odbędą się w czwartek 30 kwietnia 2020 r o godzinie 16:00 (Włochy, Francja, Macedonia, Malta, Polska, Rumunia, Hiszpania, Albania), godz. 9:00 (Kolumbia, Ekwador, Meksyk i Peru), godz. 10:00 (Boliwia, Chile i Wenezuela), godz. 11:00 (Argentyna, Brazylia i Urugwaj), godz. 15:00 (Anglia i Portugalia) oraz godz. 17:00 (Rosja)

Osobom, które wezmą udział w co najmniej 5 spotkaniach szkoleniowych zostaną wydane certyfikat uczestnictwa (w formie elektronicznej).

Seminaria poprowadzi ponad 50ciu wybitnych ekspertów, pracowników naukowych z następujących jednostek badawczych: Queen Mary University (Wielka Brytania); Université du Luxembourg; University of Bruxelles (Belgia); Uniwersytet Complutense w Madrycie, Uniwersytet w Maladze, Uniwersytet w Murcia, Uniwersytet Kraju Basków, Uniwersytet Santiago de Compostela, Uniwersytet Palmas de Gran Cana, University of Almeria (Hiszpania); Plekhanov University of Econov University of Economics (Rosja); Sharjah (Zjednoczone Emiraty Arabskie); Université de Strasbourg (Francja); Università „Mediterranea” di Reggio Calabria, Alma Mater Studiorum – Università di Bologna, Università di Roma Tor Vergata, Università del Molise (Włochy); Cracow University of Economics, University of Rzeszów, University in Opole, Silesian University of Katowice (Polska); Uniwersytet Federalny w Sergipe, Universidade São Paulo, Uniwersytet Doliny Itajai, Mackenzie Presbyterian University, Centrum Uniwersyteckie UNIEURO, Pontifical Catholic University of Sao Paulo, Faculdade Passo Fundo, Uniwersytet Federalny w Alfenas, Uniwersytet Federalny w Zatoce (Brazylia); Uniwersytet Katolicki w Peru, Uniwersytet Major de San Marco, Uniwersytet Technologiczny w Peru (Peru); University Malta (Malta); St. Kliment Ohridki University of Bitola (Macedonia); Braşov University (Rumunia); Politechnik de Beja, Uniwersytet Autonomiczny Uniwersytet Americas w Coimbra, University of Lizbony(Portugalia); University of Durres (Albania); Uniwersytet Republiki w Urugwaju (Urugwaj); Uniwersytet Buenos Aires, Uniwersytet Narodowy w Tucumán, Uniwersytet Belgrano (Argentyna); Uniwersytet Autonomiczny w stanie Morelos (Meksyk), Wyższa Szkoła Politechniki w Chimborazo (Ekwador); Uniwersytet Katolicki w Temuco (Chile); Central University of Wenezueli (Wenezuela).

Kierownicy kursu: Prof. Bogusława Gnela (Dyrektor Instytut Prawa – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), Prof. Angelo Viglianisi Ferraro (dyrektor MICHR, Uniwersytet Mediterranea Reggio Calabria), Prof. Luciana de Aboim Machado (koordynator studiów podyplomowych – Facultad de Derecho de la Universidad federal de Sergipe), Prof. Diana Patricia Cordoba (dyrektor Centrum AINDES), Prof. Juan Antonio Travieso (Nagroda Praw Człowieka UNESCO 1995) oraz Prof. Fausto Santos de Morais (dyrektor AID-IA).

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/MICHR.UNIRC

Osoby kontaktowe:

  • dr. Irene Amoroso (irene.rc@hotmail.it),
  • Antonio Gagliostro (gglntn96l20g288h@studenti.unical.it),
  • Elisa Macrí (elisa.ml@libero.it),
  • Davide Nicoletta (davidenicolettagt@gmail.com),
  • Luana Pennestrí (mattialua@gmail.com),
  • Antonio Vecchio (vecchio.antonio93@gmail.com),
  • Nicolás Salvi (nicolassalvi3@gmail.com).